تبلیغات
(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE

(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE
هوای شتر کوه و دشت طیان................مرا خوشتر آید ز مازندران
نظر سنجی
بازدیدکننده محترم،جزء کدام گزینه از موارد زیر هستید؟


لینک دوستان
تریفلورالین علف کشی انتخابی ، خاک مصرفی از گروه نیتروآنیلین ها بوده که با جلوگیری از ساخت رشته های پروتئینی که در مرحله تقسیم سلولی کروموزوم ها را به دو طرف سلول می کشاند مانع تقسیم سلولی می شود . نتیجتاً باعث مرگ علف هرز می گردد . جذب از طریق هیپوکوتیل صورت می گیرد به همین دلیل به عنوان یک بذرکش مناسب مصرف می گردد .
تری بنورون متیل ، علف کش انتخابی از گروه سولفونیل اوره با دامته تاثیر گسترده بوده که با موفقیت علفهای هرز پهن برگ کلیه ارقام گندم و جو را کنترل می نماید . این علف کش از طریق برگها جذب و سریعاً به ریشه و قسمتهای فوقانی گیاه انتقال یافته و با جلوگیری از ساخت اسیدهای آمینه لایزین و ایزو لوسین مانع تقسیم سلولی می گردد .

این علف کش به محل پیوند فردوکسین متصل و به رادیکال آزاد اکسیژن تبدیل می شود . که این رادیکالهای آزاد باعث تخریب پروتئین ها و لیپیدها شده و نتیجتاً استحکام غشاء گیاهی از بین رفته و نهایتاً منجر به مرگ علف هرز می گردد . این خاصیت پاراکوات باعث می گردد که از آن بتوان علاوه بر علف کشی به عنوان برگ ریز جهت سهولت برداشت برخی محصولات مانند سیب زمینی و پنبه استفاده نمود .توفوردی اولین علف کش انتخابی سنتتیک بوده که بیش از شش دهه با موفقیت در کنترل علفهای هرز پهن برگ مزارع غلات در سراسر جهان مصرف می گردد .این علف کش در ایران نیز سابقه مصرف 40 ساله دارد که هنوز با گذشت زمان طولانی یکی از موثرترین علف کشهای مزارع گندم و جو و ذرت می باشد . گروه علف کشهای فنوکسی استیک اسید باعث رشد غیر طبیعی علفهای هرز و نهایتاً مرگ آنها می گردد .هالوکسی فوپ آر متیل علف کشی انتخابی سیستمیک از گروه آریلوکسی فنوکسی پروپیونات بوده که با مختل نمودن فعالیت آنزیم سازنده اسیدهای چرب باعث اختلال در رشد می گردد . ظهور علائم تاثیر سم تدریجی بوده و زمان مهارکامل علف هرز بسته به نوع ، سن ، درجه حرارت و رطوبت نسبی هوا وجنس خاک متفاوت است .
گلیفوزیت علف کشی سیستمیک از گروه گلیسین بوده که قادر به کنترل علفهای هرز یک و چند سالبه نازک برگ و پهن برگ در باغات میوه و مرکبات به میزان 12-4 لیتر بسته به نوع علفهای هرز می باشد . در مزارع نیشکر با میزان 2-1 لیتر در 100 لیتر آب بعد از رویش علفهای هرز قابل مصرف است .طبقه بندی: حفظ نباتات،
برچسب ها: معرفی برخی علف کش ها، سم علف، سم پهن برگ،
[ دوشنبه 17 فروردین 1394 ] [ 05:12 ب.ظ ] [ وحید روشن ضمیر ]
درباره وبلاگ

بازدید کننده گرامی و دوستان گرانقدر :

با سلام و عرض ادب و احترام،باستحضار می رساند این وبلاگ بمنظور شناسایی بهتر شهرستان الیگودرز و پتانسیل های کشاورزی موجود در آن و همچپنین اخبار روز کشاورزی ایران و جهان ایجاد گردیده است.هر چند ممکن است به لحاظ تعدد مطلب کاستیهایی دارا باشد اما در حد توان و وسع،مطالبی ارائه گردیده است، لذا چنانچه نظری خاص،پیشنهادی سازنده و انتقادی ارزشمند دارید از طریق ارسال نظر در بخش نظرات حتماً ما را یاری نمایید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
دریافــــــــت کد