تبلیغات
(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE

(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE
هوای شتر کوه و دشت طیان................مرا خوشتر آید ز مازندران
نظر سنجی
بازدیدکننده محترم،جزء کدام گزینه از موارد زیر هستید؟


لینک دوستان


انعقاد تفاهم نامه با سازمان ثبت اسناد برای سند دار کردن اراضی کشاورزی
 

رییس سازمان اموراراضی کشور تغییر کاربری غیرمجازاراضی کشاورزی و رویش قارچ گونه بناهای مسکونی در بیشتر مناطق بویژه استان های شمالی را به عنوان یک معضل جدی درکشور دانست.

به گزارش ایرنا ، ˈقباد افشارˈ درجلسه ای که به منظور بررسی این معضل با حضور مسوولان جهاد کشاورزی غرب مازندران در فرمانداری نوشهر برگزارشد، گفت :متاسفانه امروز وضعیت به گونه ای است که بیشتر شهرها و روستاهای استان های شمالی با تخریب اراضی کشاورزی و ساخت و ساز بی رویه به شیوه نامتوازن مواجه هستند .

وی به بازدیدی که از شهرستان های قائمشهر تا چالوس انجام داد اشاره کرد و گفت : متاسفانه بیشتر اراضی شالیزاری و ساحلی به شیوه غیرمجاز تبدیل به مسکونی شده است که از این رویه جامعه متضرر می شود .

افشار تبلیغات فروش ویلا و زمین های تفکیک شده دارای مجوز قانونی دربهترین مناطق شمال کشور از طریق سایت های اینترنتی و پیامک را به عنوان مصداق روشنی از فعالیت های سود جویانه و سوداگرانه افراد در این مناطق عنوان کرد.

وی نداشتن برنامه ریزی هدفمند ، اجرا نشدن صحیح قانون و جدی برخورد نکردن با متخلفان را ازعلل اساسی بروز این معضل برشمرد.

رییس سازمان امور اراضی کشور گفت : دولت هرسال اعتباراتی را در بخش های مختلف به ویژه در زمینه تسطیح و یکپارچه سازی اراضی درنظرمی گیرد که متاسفانه بخش عمده ای از این تسهیلات در قالب طرح های مورد نظر هزینه نمی شود.

وی همچنین با اشاره به وجود اراضی در قطعات10 هکتاری درمازندران و ضوابط خاص مربوط به این گونه اراضی افزود : هرگونه تغییر غیرمجاز و ساخت و سازی که در این قطعات از سال 85 تاکنون انجام گرفته است ،طبق قانون باید قلع و قمع شود.

وی همچنین از سند دار کردن اراضی کشاورزی درقالب انعقاد تفاهم نامه میان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ثبت اسناد کشور خبر داد و گفت : حمایت از بخش تولید و اتخاذ سازکارهای ویژه برای پیشگیری از تخریب اراضی کشاورزی از اقدامات جدی دولت دراین زمینه است .

وی ساماندهی اراضی کشاورزی ، اصلاح برخی از قوانین و طراحی نقشه های ماهواره ای اراضی کشاورزی ، تخصیص اعتبارات قابل توجه دربخش تجهیز امکانات مقابله با تخلفات اراضی کشاورزی و اتخاذ سازکارهای ویژه برای کشاورزان فعال را از جمله حمایت های دولت دراین بخش ها اعلام کرد.

برچسب ها: سند دار کردن اراضی کشاورزی،
[ پنجشنبه 7 فروردین 1393 ] [ 09:55 ق.ظ ] [ وحید روشن ضمیر ]
درباره وبلاگ

بازدید کننده گرامی و دوستان گرانقدر :

با سلام و عرض ادب و احترام،باستحضار می رساند این وبلاگ بمنظور شناسایی بهتر شهرستان الیگودرز و پتانسیل های کشاورزی موجود در آن و همچپنین اخبار روز کشاورزی ایران و جهان ایجاد گردیده است.هر چند ممکن است به لحاظ تعدد مطلب کاستیهایی دارا باشد اما در حد توان و وسع،مطالبی ارائه گردیده است، لذا چنانچه نظری خاص،پیشنهادی سازنده و انتقادی ارزشمند دارید از طریق ارسال نظر در بخش نظرات حتماً ما را یاری نمایید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
دریافــــــــت کد