تبلیغات
(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE

(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE
هوای شتر کوه و دشت طیان................مرا خوشتر آید ز مازندران
نظر سنجی
بازدیدکننده محترم،جزء کدام گزینه از موارد زیر هستید؟


لینک دوستان

وزیر جهاد کشاورزی بر حمایت از کشاورزان در مرحله برداشت و خرید گندم تاکید کرد

مهندس حجتی در جلسه ستاد گندم بر لزوم استفاده از تمام امکانات برای افزایش تولید این محصول تاکید کرد

وزیر جهادکشاورزی در ششمین و آخرین نشست ستاد گندم در سال 92 خطاب به مدیران اعلام کرد: به دنبال تحول‌ اساسی در کشاورزی هستیم.

به گزارش مرکزروابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، مهندس محمود حجتی با تاکید بر اهمیت محصول استراتژیک گندم برای کشور، بر لزوم استفاده از تمام  امکانات برای افزایش تولید این محصول تاکید کرد و از مدیران خواست از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های وزارت جهادکشاورزی برای پشتیبانی و حمایت از تولید این محصول به عمل آورند.

در این نشست پس از ارائه گزارش رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و با توجه به اهمیت انجام به موقع عملیات و تاثیر ارتقاء کمی و کیفی برداشت مکانیزه در کاهش ضایعات، بر ضرورت پیگیری برای تامین سوخت کمباین‌ها تاکید و همچنین مقرر شد کمباین‌ها حین و پس از برداشت باید کارت معاینه فنی داشته باشند.

همچنین در این نشست مقرر گردید هماهنگی‌های لازم با وزارت کشور و پلیس راهور نیروی انتظامی برای سهولت تردد کمباین داران و تامین امنیت آنان توسط مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهادکشاورزی پیگیری شود.

علاوه بر این،در این نشست بر لزوم قرنطینه کمباین‌ها از نظر آفات گیاهی در زمان جابه جایی تاکید شد.

در نشست ستاد گندم ، رییس سازمان حفظ نباتات با ارائه گزارشی، آمادگی این سازمان را برای سمپاشی هوایی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری زنگ گندم و همچنین آمادگی شبکه‌های مراقبت گیاه پزشکی را برای پیشگیری از شیوع آفات و بیماری‌ها در ایام نوروز اعلام کرد.

همچنین در این نشست، رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی طی گزارشی با اشاره به آغاز برداشت گندم در مناطق گرمسیر (خوزستان) در فروردین‌ماه 93، آمادگی کامل این سازمان را برای خرید گندم از کشاورزان اعلام کرد.

در این نشست، مهندس محمدحسین شریعتمداری مشاور عالی وزیر جهادکشاورزی با اشاره به هماهنگی‌ و اقدامات انجام شده درخصوص تولید گندم از شهریورماه امسال گفت: یکی از موضوعات اساسی برای افزایش تولید گندم توجه به بذر این محصول است که در این زمینه باید رقم‌های مناسب برای دستیابی بر اهداف موردنظر تولید این محصول استراتژیک از طریق سازمان تحقیقات به کشاورزان معرفی شود.

وی در ادامه کود پتاسه را بنیان استحکام مزارع تولید گندم عنوان کرد و گفت: متأسفانه مزارع گندم در سال‌های اخیر از این نوع کود محروم بوده‌اند.

مشاور عالی وزیر جهادکشاورزی سپس بر ضرورت تجهیز ماشین آلات و ناوگان شخم و سم پاشی مزارع تأکید کرد و گفت: توسعه مشارکت مردمی در زمینه تولید گندم یکی از راهکارهای افزایش تولید این محصول به حساب می‌آید.

درپایان این نشست وزیر جهادکشاورزی از تلاش های اعضاء ستادگندم در 6 ماه اخیر تقدیر و تشکر کرد.

یاد آور می‌شود، بر اساس رویکرد دولت یازدهم و اهتمام وزیر جهاد کشاورزی، اعلام به موقع قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی در شهریور ماه و تأمین نهاده‌های تولید و همچنین تشکیل ستادهای تخصصی برای پیگیری مسایل اساسی بخش کشاورزی از جمله ستاد گندم به عنوان اولویت وزارت جهاد کشاورزی تعیین شد که این امر موجب ایجاد فضای امید و نشاط در بین کشاورزان گردید.طبقه بندی: اخبار متفرقه،
برچسب ها: حمایت از کشاورزان در مرحله برداشت و خرید گندم،
[ چهارشنبه 28 اسفند 1392 ] [ 05:36 ب.ظ ] [ وحید روشن ضمیر ]
درباره وبلاگ

بازدید کننده گرامی و دوستان گرانقدر :

با سلام و عرض ادب و احترام،باستحضار می رساند این وبلاگ بمنظور شناسایی بهتر شهرستان الیگودرز و پتانسیل های کشاورزی موجود در آن و همچپنین اخبار روز کشاورزی ایران و جهان ایجاد گردیده است.هر چند ممکن است به لحاظ تعدد مطلب کاستیهایی دارا باشد اما در حد توان و وسع،مطالبی ارائه گردیده است، لذا چنانچه نظری خاص،پیشنهادی سازنده و انتقادی ارزشمند دارید از طریق ارسال نظر در بخش نظرات حتماً ما را یاری نمایید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
دریافــــــــت کد