تبلیغات
(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE

(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE
هوای شتر کوه و دشت طیان................مرا خوشتر آید ز مازندران
نظر سنجی
بازدیدکننده محترم،جزء کدام گزینه از موارد زیر هستید؟


لینک دوستانتغییر كاربری غیر قانونی 50 هزار هكتار از اراضی كشاورزی طی 10 سال گذشته
 

رییس سازمان امور اراضی گفت : طی10تا 12 سال گذشته بیش از 50 هزار هكتار از اراضی كشاورزی به صورت غیر مجاز و غیر قانونی تغییر كاربری یافته است.

قباد افشار در گفت و گو با ایرنا افزود : در بسیاری از نقاط كشور كه اكنون به شدت تغییر كاربری اراضی و ساخت و سازهای غیر مجاز در آنها مشهود است در گذشته در حوزه تولیدات محصولات مختلف كشاورزی دارای رتبه بوده اند.

وی اظهار داشت : در طرقبه و شاندیز كه در جوار شهر مشهد قرار دارد طی سال های اخیر به شدت باغات و اراضی كشاورزی از بین رفته و در این زمینها، ویلا ، واحدهای صنعتی ، تجاری و مانند آن ایجاد شده است.

وی گفت : فقط در یك مورد در این منطقه شركت پدیده شاندیز از 55 هكتار زمینی كه در اختیار گرفته فقط 15 هكتار آن در محدوده شهر است و 45 هكتار دیگر آن خارج از محدوده شهری می باشد.

افشار اظهار داشت : آنان برای آنكه قانون را دور بزنند این بخش را به شهر الحاق كردند كه سازمان امور اراضی به طور جدی این موضوع را پیگیری می كند.

وی گفت : در منطقه دیگری در اطراف مشهد با عنوان ˈده نو ˈ نیز مجوز ساخت و ساز 10 تا 12 هزار متر مربع از اراضی كشاورزی منطقه داده شده كه این موضوع پیگیری می شود.

وی ادامه داد : این سازمان از امسال به طور جدی به بحث حفظ كاربری اراضی كشاورزی با تشكیل گشت های ویژه ورود یافته و در نخستین گام سه شهرستان دماوند در تهران ، نوشهر در مازندران و طرقبه شاندیز در خراسان رضوی را تحت پوشش می برد.

افشار افزود : برای سال آینده این طرح در 50 شهرستان و تا پایان سال 94 در كلیه شهرستان های كشور اجرا و به این گشت ها تجهیز می شوند.

وی گفت: در قالب این طرح، گشت های یگان حفاظت خاصی متشكل از نیروهای انتظامی ، حقوقی و فنی تشكیل می شود تا بتوان به سرعت با تغییر كاربری های غیر مجاز برخورد و از اراضی كشاورزی حفاظت كرد.

وی اظهارداشت : سازمان امور اراضی در تلاش است تا پوشش حفاظتی اراضی كشاورزی در نقاط بحرانی كشور از جمله هفت استان بصورت 100 درصدی انجام شود.

افشار افزود: استان های تهران ، مازندران ،البرز، گیلان ، گلستان، قزوین و اردبیل و نیز حاشیه تمامی كلانشهرهای كشور از جمله استانهای مذكور است كه تمام امكانات و تجهیزات لازم برای آنها فراهم خواهد شد.

وی نظارت جدی بر صدور مجوزهای تغییر كاربری را از برنامه های سازمان امور اراضی اعلام كرد و گفت : این سازمان همچنین زمین هایی كه برای اجرای طرح واگذار كرده اما طرح آن انجام نشده را باز پس خواهد گرفت .

وی بحث یكپارچه سازی اراضی و جلوگیری از خرد شدن آنها و تعیین مشوق هایی برای این امر را از دیگر محورهای مورد نظر سازمان امور اراضی كشور اعلام كرد.

افشار گفت : پروژه كاداستر اراضی كشاورزی هم با هماهنگی های انجام شده با ثبت اسناد و املاك پیگیری می شود.

وی گفت :برای حفظ كاربری اراضی ، استفاده از اراضی بایر ، جلوگیری از خرد شدن اراضی و مانند آن قوانین ارزشمندی وجود دارد كه تاكنون به علل مختلف اجرا نشده و سازمان امور اراضی در تلاش است تا با قاطعیت آنها را اجرایی كند.

وی در پایان افزود : اراده دولت بر آن است تا قانون اجرا شود و با وجود محدودیت های منابع در بخش های مختلف در برخی از حوزه های حفاظت اراضی اعتبارات هفت تا 10 برابر افزایش یافته كه این خود بیانگر عزم دولت در این زمینه است.


طبقه بندی: اخبار متفرقه،
برچسب ها: تغییر كاربری غیر قانونی 50 هزار هكتار از اراضی كشاورزی طی 10 سال گذشته،
[ شنبه 21 دی 1392 ] [ 05:01 ب.ظ ] [ وحید روشن ضمیر ]
درباره وبلاگ

بازدید کننده گرامی و دوستان گرانقدر :

با سلام و عرض ادب و احترام،باستحضار می رساند این وبلاگ بمنظور شناسایی بهتر شهرستان الیگودرز و پتانسیل های کشاورزی موجود در آن و همچپنین اخبار روز کشاورزی ایران و جهان ایجاد گردیده است.هر چند ممکن است به لحاظ تعدد مطلب کاستیهایی دارا باشد اما در حد توان و وسع،مطالبی ارائه گردیده است، لذا چنانچه نظری خاص،پیشنهادی سازنده و انتقادی ارزشمند دارید از طریق ارسال نظر در بخش نظرات حتماً ما را یاری نمایید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
دریافــــــــت کد