تبلیغات
(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE

(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE
هوای شتر کوه و دشت طیان................مرا خوشتر آید ز مازندران
نظر سنجی
بازدیدکننده محترم،جزء کدام گزینه از موارد زیر هستید؟


لینک دوستان


لزوم بهره گیری از فناوری های نوین برای تولید
محصولات ارگانیك و سالم كشاورزی

 

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی گفت: در حال حاضر برای تولید محصول سالم و ارگانیك به دنبال حذف بخشی از نهاده های شیمیایی هستیم كه این امر نیاز به فناوری و تكنولوژی های نوین دارد.

به گزارش ایرنا، اسكندر زند روز چهارشنبه در حاشیه افتتاحیه چهارمین نمایشگاه بین المللی محصولات و فناوری كشاورزی، گیاهی، ارگانیك و صنایع وابسته افزود: هم اكنون فناوری ها و تكنولوژی خوبی در بخش تولیدات و فناوری های كشاورزی بكار گرفته می شود، اما برای تامین امنیت غذایی كشور به فناوری ها و تكنولوژی های نوین و پیشرفته نیاز داریم.

وی اظهار داشت: طی سالهای اخیر تحقیقات و پژوهش های محققان ایرانی در زمینه فناوری ها و تكنولوژی های نوین و در توسعه پایدار بخش كشاورزی نقش بسزایی داشته است كه باید بیش از پیش این بخش تقویت شود.

زند با تاكید بر اینكه، تولید محصولات ارگانیك و سالم در بخش كشاورزی به فناوری های روز دنیا نیاز دارد گفت: در اكثر كشورهای پیشرفته جهان برای تولید محصول ارگانیك و سالم از تكنولوژی و فناوری روز استفاده می شود.

وی اضافه كرد: در واقع تولید محصولات ارگانیك و سالم با بكارگری تكنولوژی های نوین در صنایع تبدیلی و تكمیلی ارتباط مستقیم دارد، بنابراین تلاش داریم كشور را به سمت تولید بیشتر محصولات سالم و ارگانیك سوق دهیم.

معاون وزیر جهاد كشاورزی تصریح كرد: هم اكنون نیز در كشور محصولات كشاورزی سالم و ارگانیك تولید می شود، اما آمار دقیقی از تولید این محصولات در دست نیست.

زند تاكید كرد: جهت گیری های لازم برای تولید محصولات ارگانیك و سالم كشاورزی صورت گرفته و این امر در اولویت برنامه های وزارت جهاد كشاورزی قرار دارد.

طبقه بندی: اخبار متفرقه،
برچسب ها: لزوم بهره گیری از فناوری های نوین برای تولید محصولات ارگانیك و سالم كشاورزی، محصولات ارگانیک،
[ چهارشنبه 18 دی 1392 ] [ 04:52 ب.ظ ] [ وحید روشن ضمیر ]
درباره وبلاگ

بازدید کننده گرامی و دوستان گرانقدر :

با سلام و عرض ادب و احترام،باستحضار می رساند این وبلاگ بمنظور شناسایی بهتر شهرستان الیگودرز و پتانسیل های کشاورزی موجود در آن و همچپنین اخبار روز کشاورزی ایران و جهان ایجاد گردیده است.هر چند ممکن است به لحاظ تعدد مطلب کاستیهایی دارا باشد اما در حد توان و وسع،مطالبی ارائه گردیده است، لذا چنانچه نظری خاص،پیشنهادی سازنده و انتقادی ارزشمند دارید از طریق ارسال نظر در بخش نظرات حتماً ما را یاری نمایید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
دریافــــــــت کد