تبلیغات
(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE

(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE
هوای شتر کوه و دشت طیان................مرا خوشتر آید ز مازندران
نظر سنجی
بازدیدکننده محترم،جزء کدام گزینه از موارد زیر هستید؟


لینک دوستان


افزایش ردیف های اعتبارات بخش كشاورزی در لایحه پیشنهادی بودجه سال 93

 

مدیركل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد كشاورزی از افزایش ردیف های اعتبارات بخش كشاورزی در لایحه پیشنهادی بودجه سال 93 خبر داد.

حسن قاسمی در گفت و گو با ایرنا یكی از ویژگی های لایحه بودجه سال 93 را در افزایش ردیف های اعتباری این بخش دانست و افزود: در حال حاضر ردیف جدیدی برای بیمه كشاورزی به مبلغ 1500 میلیارد ریال بابت پرداخت سهم دولت و پوشش بیمه محصولات كشاورزی در بودجه سال آینده لحاظ شده است.

وی اظهار داشت: در این راستا دولت می تواند مابه التفاوت بیمه و خسارت وارد شده را به صورت جداگانه از محل بند (ش)ماده 29 برنامه پنجم توسعه به این رقم اضافه كند، بنابراین دولت برحسب موضوع می تواند این رقم را افزایش دهد.

وی تاكید كرد: همچنین پیشنهاد شده ردیف جدیدی برای ساماندهی تولید، فرآوری، تجارت و خرید تضمینی برگ سبز چای به مبلغ 1000 میلیارد ریال از محل اخذ عوارض واردات چای در بودجه قرار گیرد كه با این رقم مسائل و مشكلات خرید تضمینی برگ سبز چای برطرف خواهد شد.

وی تصریح كرد: به طور حتم برای اجرای طرح های عمرانی و زیربنایی بخش كشاورزی سالانه حداقل 70 هزار میلیارد ریال نیاز است كه در لایحه پیشنهادی بودجه سال 93 این رقم 11 هزار و 460 میلیارد ریال برای پروژه های عمرانی و زیربنایی و 64 هزار و 880 میلیارد ریال برای هزینه های جاری این بخش در نظر گرفته شده است.

وی اضافه كرد: این در حالی است كه در بودجه سال 92 بخش كشاورزی، مبلغ 19 هزار میلیارد ریال برای اعتبارات عمرانی و مبلغ 57 هزار و 290 میلیارد ریال برای هزینه های جاری مصوب شده بود.

این مقام مسئول یكی از جهت گیری های اصلی لایحه بودجه سال 93 وزارت جهاد كشاورزی را تنوع بخشی در محل تامین اعتبارات برشمرد و تصریح كرد: در بودجه 93، قرار است بخش كشاورزی به طور صرف به ردیف های معمول و متداول اتكاء نكند.

وی اضافه كرد: مهمترین روش تامین اعتبارات از محل منابع خارجی (فاینانس) است كه برای اجرای طرح های زیربنایی آب و خاك در نظر گرفته شده است و بنابراین در لایحه بودجه مقدمات و ظرفیت های قانونی فراهم شده تا بتوانیم از این امكان برای سال آینده بهره مند شویم.وی ادامه داد: در این روش بخش عمده اعتبارات عمرانی سال 93 بخش كشاورزی در بخش زیربنایی آب و خاك و كشاورزی از این محل تامین می شود.

قاسمی تاكید كرد: این در حالیست كه اجرای طرح های عمرانی بخش كشاورزی به 70 هزار میلیارد ریال بودجه نیاز دارد بنابرسقف تعیین شده بودجه بخش كشاورزی مبلغ پیشنهادی برای اجرای بخش زیربنایی آب، خاك كشاورزی كافی نیست و باید كمبود این منابع از محل های دیگری نظیر منابع خارجی (فاینانس) و اعتبارات صندوق توسعه ملی، تامین شود.

وی درخصوص بودجه تملك دارایی ملی وزارت جهاد كشاورزی درلایحه بودجه سال 93، گفت: این لایحه در قالب 7 فصل، 31 برنامه و 118 طرح پیش بینی شده كه 40 درصد نسبت به سال گذشته كاهش داشته و قرار است این كاهش با استفاده از روش های تامین مالی فاینانس و بكارگیری از امكانات قانونی فراهم شود.قاسمی افزود: در بند (د) تبصره 5 لایحه بودجه 93، براساس ظرفیت های موجود این امكان فراهم شده تا وزارت جهاد كشاورزی از ساز و كارهای قانونی استفاده كند و 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی را برای اجرای طرح های بخش آب، كشاورزی و منابع طبیعی فراهم كند.

وی اظهار داشت: طبق بند(ل) تبصره2 لایحه بودجه، دولت می تواند اعتبار لازم برای تجهیز چاه های كشاورزی به سیستم برق را توسط وزارت نفت تامین و برای اجرا در اختیار وزارت نیرو قرار دهد.براساس این تبصره وزارت نیرو موظف است حداقل 20 درصد چاه های كشاورزی را به سیستم برق مجهز كند.مدیركل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهادكشاورزی تصریح كرد: به استناد بند(ج) تبصره 3 لایحه بودجه، مبلغ 3 هزارو 140 میلیارد ریال جهت حمایت از توسعه سرمایه گذاری در صندوق حمایت از بخش كشاورزی و صندوق بیمه محصولات كشاورزی از محل واگذاری سهام شركت های دولتی منابعی فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین طبق بند (د) تبصره 5 نیز پیشنهاد شده تا 10 درصد از منابع صندوق توسعه ملی كه ریالی بود برای بخش كشاورزی اختصاص یابد این در حالیست كه مبلغ ریالی برای تمام بخش ها فراهم نمی شود.وی اضافه كرد: در بند (الف) تبصره 11 نیز دولت می تواند بابت اجرای طرح های شبكه آبیاری، زهكشی و طرح های آب و خاك كمك بلاعوض ارایه دهد و در آئین نامه اجرایی سهم آن مشخص خواهد شد.

قاسمی افزود: طبق بند (ب) تبصره 11 نیز در اجرای ماده 33 قانون افزایش بهره وری بخش كشاورزی و منابع طبیعی نیز تسهیلات لازم برای خرید تضمینی گندم 70 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده كه برای خرید تضمینی گندم در اختیار شركت بازرگانی دولتی ایران و شركت های تعاونی روستایی قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول درخصوص اعتبار هزینه های جاری بخش كشاورزی گفت: طی سالهای اخیر سقفی را برای بودجه های عمرانی، تملك دارایی و هزینه ای تعیین شد.

به گفته وی، براساس آن مبلغ 6 هزار و 488 میلیارد ریال اعتبارات هزینه ای وزارت جهاد كشاورزی و دستگاه های تابعه آن پیشنهاد شده كه نسبت به سال گذشته 13.2 درصد رشد خواهد داشت.وی اضافه كرد: از محل ردیف های هزینه ای متفرقه نیز 16.2 میلیارد ریال اعتبار داریم كه نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.طبقه بندی: اخبار متفرقه،
برچسب ها: افزایش ردیف های اعتبارات بخش كشاورزی در لایحه پیشنهادی بودجه سال 93،
[ پنجشنبه 21 آذر 1392 ] [ 06:02 ب.ظ ] [ وحید روشن ضمیر ]
درباره وبلاگ

بازدید کننده گرامی و دوستان گرانقدر :

با سلام و عرض ادب و احترام،باستحضار می رساند این وبلاگ بمنظور شناسایی بهتر شهرستان الیگودرز و پتانسیل های کشاورزی موجود در آن و همچپنین اخبار روز کشاورزی ایران و جهان ایجاد گردیده است.هر چند ممکن است به لحاظ تعدد مطلب کاستیهایی دارا باشد اما در حد توان و وسع،مطالبی ارائه گردیده است، لذا چنانچه نظری خاص،پیشنهادی سازنده و انتقادی ارزشمند دارید از طریق ارسال نظر در بخش نظرات حتماً ما را یاری نمایید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
دریافــــــــت کد