تبلیغات
(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE

(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE
هوای شتر کوه و دشت طیان................مرا خوشتر آید ز مازندران
نظر سنجی
بازدیدکننده محترم،جزء کدام گزینه از موارد زیر هستید؟


لینک دوستانبهره مندی 10 درصد عشایر كشور از سامانه انرژی خورشیدی


 

بیش از 10 درصد عشایر كشور از سامانه های انرژی خورشیدی بهره مند هستند.

رییس سازمان امور عشایر ایران در مهدیشهر گفت: این سامانه های خورشیدی برای بهره مندی عشایر در محیط های كوچ از حمام های خورشیدی ، اجاق های پخت و پز و چراغ های روشنایی نصب و راه اندازی شده است .

جهانشاه صدیق با بیان اینكه عشایر خود باید برای بهره مندی از این سامانه ها اقدام كنندگفت: نصب و راه اندازی این سامانه ها مشمول حمایت دولتی نیست و سازمان امور عشایر هم فقط وظیفه آموزش و ترویج فرهنگ استفاده از این سامانه ها را برعهده دارد.

وی گفت: با این وجود ، استفاده از تجهیزات تولید انرژی خورشیدی از چهار سال پیش تاكنون از جایگاه ویژه ای درمیان عشایر برخوردار شده است.

رییس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینكه تنها 2 درصدجمعیت كشور را عشایر تشكیل می دهند گفت: همین جمعیت دو درصدی با تولید سالانه 180 هزار تن گوشت ، تامین 20 درصد پروئتین ، 35 درصد صنایع دستی ، پنج درصد كشاورزی و یك چهارم دام های كشور را بر عهده دارند .

وی از وجود بیش از40 هزاركیلومتر ایل راه در مناطق عشایری خبر داد و گفـت: یكی از برنامه های راهبردی این سازمان، ساماندهی و ثبت این ایل راه ها برای كوچ مناسب عشایر است.

وی افزود: هم اكنون بیش از500 كیلومتر از ایل راه های موجود در مناطق عشایری تغییركاربری داده شده اند و به تصرف سایر دستگاه ها درآمده اند.

صدیق با بیان اینكه اقدامات مناسبی برای ساماندهی ایل راه های كوچ عشایر در كشور انجام شده است، پیش بینی كرد : ساماندهی و ثبت این ایل راه ها تا پنج سال آینده به اتمام برسد.

رییس سازمان امور عشایر ایران یكی از مشكلات موجود در مناطق عشایری را خشكسالی های مستمر هشت سال اخیر اعلام كرد و افزود: هم اكنون افزون بر 60 درصد مناطق عشایری كشور به دلیل كمبود منابع آب از طریق تانكرهای سیار آبرسانی می شوند.

وی از خشك شدن بسیاری از چشمه ها و قنات ها در مناطق عشایری خبر داد و گفـت: بـرای رفع این معضل اساسی و تامین آب موجود در این مناطق، اعتباری افزون بر 400 میلیارد ریال نیاز است.

طبقه بندی: اخبار متفرقه،
برچسب ها: بهره مندی 10 درصد عشایر كشور از سامانه انرژی خورشیدی،
[ شنبه 11 آبان 1392 ] [ 07:10 ب.ظ ] [ وحید روشن ضمیر ]
درباره وبلاگ

بازدید کننده گرامی و دوستان گرانقدر :

با سلام و عرض ادب و احترام،باستحضار می رساند این وبلاگ بمنظور شناسایی بهتر شهرستان الیگودرز و پتانسیل های کشاورزی موجود در آن و همچپنین اخبار روز کشاورزی ایران و جهان ایجاد گردیده است.هر چند ممکن است به لحاظ تعدد مطلب کاستیهایی دارا باشد اما در حد توان و وسع،مطالبی ارائه گردیده است، لذا چنانچه نظری خاص،پیشنهادی سازنده و انتقادی ارزشمند دارید از طریق ارسال نظر در بخش نظرات حتماً ما را یاری نمایید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
دریافــــــــت کد