تبلیغات
(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE

(کشــاورزی الیگـــودرز) ALIGOODARZ AGRICULTURE
هوای شتر کوه و دشت طیان................مرا خوشتر آید ز مازندران
نظر سنجی
بازدیدکننده محترم،جزء کدام گزینه از موارد زیر هستید؟


لینک دوستان
پایانه های خشكی كشور در اختیار بخش كشاورزی قرار می گیرد
 

وزیر راه و شهرسازی برای بهبود وضعیت حمل و نقل و مسكن بخش كشاورزی و روستایی كشور، تشكیل شورای هماهنگی حمل و نقل و مسكن روستایی را به صورت مشترك با خانه كشاورز پیشنهاد داد.

به گزارش ایرنا، ˈعباس آخوندیˈ در مراسم اختتامیه چهارمین كنگره سراسری خانه كشاورز كه در ارودگاه فرهنگی شهید باهنر تهران برگزار شد، افزود: وزارت راه و شهرسازی آمادگی دارد با كمك خانه كشاورز سیاست گذاری های این بخش را بررسی كند.

وی ادامه داد: در 30 سال گذشته وزارت راه و شهرسازی برای رفع محرومیت ها اقدامات خوبی را انجام داده به طوری كه 100 هزار كیلومتر راه روستایی ایجاد شده است اما در حال حاضر با دو مشكل جدی مواجه هستیم كه امیدواریم با تشكیل شورای هماهنگی برطرف شود.

به گفته وی هشتاد سال از عمر حدود 54 هزار كیلومتر راه های روستایی كشور می گذرد و متاسفانه در ایران فاقد سیستم راهداری روستایی هستیم چرا كه در كشور نظامی برای نگهداری راه های روستایی نداریم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: اگر راه ها نگهداری نشود، ظرف مدت چند سال تمامی سرمایه گذاری ما از بین خواهد رفت و به سرمایه گذاری مجدد نیاز پیدا می كنیم ، بنابراین به سازمانی نیاز داریم كه برای راهداری روستایی در سوانح طبیعی از این راه ها حفاظت كند، برخی از این راه ها ممكن است بهره وری كمتری داشته باشد و یا گلوگاه (مناطق دسترسی) تامین شود، تا راندمان راه ها افزایش یابد.

آخوندی تاكید كرد: خوشبختانه وزارت راه و شهرسازی برای افزایش راندمان ، نقشه تمامی راه های روستایی را روی سیستم الكترونیك در اختیار دارد كه در صورت نیاز در اختیار خانه كشاورز نیز قرار می دهد.

وی درخصوص پایانه های خشكی كشور گفت: این پایانه ها همچون پایانه های هوایی و دریایی می تواند در حمل و نقل محصولات كشاورزی موثر باشد در حال حاضر در بنادر خشك انبارهایی را داریم كه با درجه های حرارت متغیر حفظ می شود كه می تواند در فرودگاه امام خمینی (ره) و حتی بنادر خشك به صورت انبوه در اختیار بخش كشاورزی قرار گیرد.

به گفته آخوندی كشاورزان از امكانات این بنادر می توانند استفاده بیشتری كنند و خودشان در جهت سرمایه گذاری تكمیلی این بنادر یاری رسانند تا صادرات محصولات كشاورزی، دامی و حمل و نقل روستایی ایجاد شود و بهره وری بخش كشاورزی افزایش یابد.

وی در بحث عمران روستایی گفت: در سال 1372 برنامه پنجساله دوم توسعه در حال تكمیل بود كه در كمیسیون عمران مجلس حضور داشتم و بنا بر پیشنهاد وزارت مسكن و شهرسازی آن زمان در برنامه پنجم تبصره سند دار كردن املاك روستایی مطرح شد كه مورد تاكید كمیسیون عمران وقت قرار گرفت.

وی افزود: امروز پس از گذشت 18 سال 2 میلیون و 700 هزار واحد روستایی سند رسمی دارند كه می توانند كار تجاری انجام دهند وامیدواریم این امر توسعه یابد.

اجرای طرح هادی نیز در 13 هزار روستا اجرایی شده و قرار است در 27 هزار روستای دیگر نیز اجرایی شود.

وی اظهاركرد: همچنین برای بهبود یك میلیون و 600 هزار واحد مسكونی روستایی تسهیلات ارایه شده است و این روند ادامه خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی ابراز امیدواری كرد در 100 روز روی كار آمدن دولت یازدهم بتوانیم 1000 كیلومتر راه روستایی را افتتاح كنیم و اعتقاد داریم حفظ و بهبود زندگی روستائیان در اولویت برنامه های دولت قرار دارد.

وی تاكید كرد: در حال حاضر توسعه روستایی یكی از دغدغه های وزارت راه و شهرسازی است و تلاش داریم سیاست های درستی را انتخاب كنیم. 

آخوندی گفت: در واقع بخش كشاورزی و توسعه روستایی را یك اقتصاد بخشی نمی دانیم بلكه تصور می كنیم توسعه روستایی به معنای حفظ و صیانت از سرزمین ایران است و بدون توسعه بخش كشاورزی و روستایی از ایران چیزی باقی نمی ماند.

به گفته آخوندی در كشورهای اروپایی كه همه چیز بر مبنای اقتصاد آزاد برنامه ریزی می شود حجم حمایت از بخش كشاورزی بسیار گسترده است، به طوری كه امروز كشورهای اروپایی سرمایه گذاری وسیعی در بهبود مناطق كشاورزی و روستایی خود دارند و بخشی از بودجه اتحادیه اروپا برای رفع مشكلات این دو بخش تخصیص می یابد.

وی گفت: آنها به این نتیجه رسیده اند كه اگر بخواهند اروپای سبز، آبادانی و محیط زیست خود را حفظ كنند باید در توسعه بخش كشاورزی از جمله منابع طبیعی، جنگل ها، گردشگری روستایی سرمایه گذاری كنند. این در حالیست كه سهم كشاورزی در اشتغال اروپا 2 درصد است اما برای این میزان حاضرند سرمایه گذاری كنند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مشكل ایران این است توسعه روستایی و توسعه بخش كشاورزی فقط به مفهوم حمایت از كشاورزان نیست بلكه حمایت از سرزمین ایران است تا با توسعه این بخش زندگی در مناطق روستایی قابل رقابت با مناطق شهری باشد تا روستایی ما انگیزه لازم را برای زندگی در مناطق روستایی داشته باشد.

طبقه بندی: اخبار متفرقه،
برچسب ها: پایانه های خشكی كشور در اختیار بخش كشاورزی قرار می گیرد،
[ سه شنبه 7 آبان 1392 ] [ 06:17 ب.ظ ] [ وحید روشن ضمیر ]
درباره وبلاگ

بازدید کننده گرامی و دوستان گرانقدر :

با سلام و عرض ادب و احترام،باستحضار می رساند این وبلاگ بمنظور شناسایی بهتر شهرستان الیگودرز و پتانسیل های کشاورزی موجود در آن و همچپنین اخبار روز کشاورزی ایران و جهان ایجاد گردیده است.هر چند ممکن است به لحاظ تعدد مطلب کاستیهایی دارا باشد اما در حد توان و وسع،مطالبی ارائه گردیده است، لذا چنانچه نظری خاص،پیشنهادی سازنده و انتقادی ارزشمند دارید از طریق ارسال نظر در بخش نظرات حتماً ما را یاری نمایید.
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
دریافــــــــت کد